27 grudnia 2016

GRY PLANSZOWE GRUDZIEŃ 2016Grudzień okazał się bardzo bogaty jeśli chodzi o gry planszowe i karciane. Tylko w grudniu udało nam się kupić i otrzymać w prezencie aż 6 wspaniałych gier.

A wśród tych wyjątkowych tytułów znajdują się:


* HORROR W ARKHAM GRA KARCIANA

Karcianka w klimacie Cthulhu i Lovecrafta, w której znajdują się aż trzy instrukcje: zasady wprowadzające, księga zasad i księga kampanii. Już gra planszowa Horror w Arkham jest wysokich lotów i nie jest najłatwiejsza, dlatego spodziewam się, że karciana wersja Horroru w Arkham, będzie równie wspaniała i klimatyczna. Być może będzie nawet o wiele bardziej skomplikowana od wersji planszowej. Wyzwanie Cthulhu przyjęte!

* OSADNICY NARODZINY IMPERIUM

Kolorowa gra karciana, która kryje w sobie dużo dobrej zabawy i dowcipu. Ładne wykonanie kart oraz świetne - jak na grę karcianą - drewniane komponenty sprawiają, że gra jest przyjemna. Nie dajmy się zwieść pozorom, ponieważ pod przykrywką tych słodkich obrazków, kryje się rywalizacja, najazdy i plądrowanie wroga. Ten kontrast sprawia, że gra jest urocza.

* FILARY ZIEMI

Pozycja, która nie jest już dostępna w sklepach, dlatego zdobycie jej, tym bardziej mnie cieszy. Filary Ziemi to już prawie klasyk, a lubię gry z techniką worker placement. Ciekawa byłam, jak się sprawuje gra planszowa stworzona na podstawie powieści o tym samym tytule. Nie zawiodłam się. Gra działa dobrze również na 2 osoby, a motyw budowania katedry nie występuje nigdzie indziej. Klimat XII wieku jest dość odczuwalny.

* CONCORDIA

Starożytny Rzym, w podłużnym pudełku duża ilość znaczników, które swoim kształtem przypominają naprawdę to, co przedstawiają oraz kolorowa plansza, która wydawała się skomplikowana. Nagle zdziwienie. Gra ma tak mało zasad? I mimo to mamy tak dużo możliwości? Fajna sprawa, żeby dość złożoną rozgrywkę, móc w tak prosty sposób przedstawić nawet tej mniej zaawansowanej osobie.

* ZAKAZANE GWIAZDY

Bardzo bogaty i wyjątkowy tytuł, którego fanom Warhamerra 40.000 nie trzeba przedstawiać. Kolorowe i bardzo szczegółowo wykonane figurki statków kosmicznych oraz karty i ładnie wykonane plansze przedstawiające kosmos z planetami. Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które cenią sobie regrywalność, klimat i bogactwo wykonania gry w ogromnym pudle. Po prostu MAGIA!

GALAKTYCZNY KONFLIKT W 41 MILENIUM czas zacząć!

* SCYTHE

Gra SCYTHE to jedna z tych, która zauroczyła mnie od pierwszego wejrzenia, przypominając mi przy tym jedno z moich ulubionych anime Neon Genesis Evangelion. (To pewnie z powodu tych mechów, które służą ludziom).

Przygodowe-Euro z klimatem, walką, zbieraniem i budowaniem. To dla mnie mistrzowskie połączenie. Gra wygląda pięknie i ma bardzo fajną mechanikę. Do tego otrzymujemy wielkie, solidne pudło z zawartością na wysokim poziomie. Czego chcieć więcej? CUDO!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz