27 grudnia 2016

GRY PLANSZOWE GRUDNIA


Grudzień okazał się bardzo bogaty jeśli chodzi o gry planszowe i karciane.

Tylko w grudniu udało nam się kupić i otrzymać w prezencie aż 6 wspaniałych gier.

* A wśród tych wyjątkowych tytułów znajdują się:
* 
* 

* HORROR W ARKHAM GRA KARCIANA

Karcianka w klimacie Cthulhu i Lovecrafta, w której znajdują się aż trzy instrukcje. A w nich zasady wprowadzające, księga zasad i księga kampanii. Już gra planszowa Horror w Arkham jest wysokich lotów i nie jest najłatwiejsza, dlatego można się spodziewać, że karciana wersja Horroru w Arkham, będzie równie wspaniała i klimatyczna oraz może nawet o wiele bardziej skomplikowana od wersji planszowej. Wyzwanie Cthulhu przyjęte!

* OSADNICY NARODZINY IMPERIUM

Kolorowa gra karciana, która kryje w sobie dużo dobrej zabawy i dowcipu. Szczegółowe wykonanie kart oraz świetne - jak na grę karcianą - drewniane komponenty sprawiają, że gra jest jeszcze przyjemniejsza. Ale nie dajmy się zwieść pozorom, ponieważ pod przykrywką tej "słodyczy" i ładnych grafik, kryje się ostra walka i najazdy na wroga! Ten kontrast sprawia, że gra jest urocza.

* FILARY ZIEMI

Pozycja, która nie jest już dostępna w sklepach, dlatego zdobycie jej, tym bardziej cieszy. Filary Ziemi to już prawie klasyk, a lubię gry z techniką worker placement. Ciekawa byłam również, jak się będzie sprawować gra planszowa, stworzona na podstawie powieści o tym samym tytule. Nie zawiodłam się. Motyw budowania katedry, nie występujący nigdzie indziej oraz klimat XII wieku dodatkowo zachęciły.

* CONCORDIA

Starożytny Rzym, w podłużnym pudełku duża ilość znaczników, które swoim kształtem przypominają naprawdę to, co przedstawiają oraz kolorowa plansza, która wydawała się skomplikowana. Nagle BUM i zdziwienie. Gra ma tak mało zasad? I mimo to mamy tak dużo możliwości? Fajna sprawa, aby dość złożoną rozgrywkę, móc tak w prosty sposób przedstawić i sprzedać nawet tej mniej zaawansowanej osobie.

* ZAKAZANE GWIAZDY

Bardzo bogaty i wyjątkowy tytuł, którego fanom Warhamerra 40.000 nie trzeba przedstawiać. Kolorowe i bardzo szczegółowo wykonane figurki statków kosmicznych. Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które cenią sobie regrywalność, klimat i bogactwo wykonania gry w ogromnym pudle. Po prostu MAGIA!

GALAKTYCZNY KONFLIKT W 41 MILENIUM czas zacząć!

* SCYTHE

Gra SCYTHE, to jedna z tych, która zauroczyła mnie od pierwszego wejrzenia, przypominając mi przy tym jedno z moich ulubionych anime Neon Genesis Evangelion. (To pewnie z powodu tych mechów, które służą ludziom).
Przygodowe-Euro z klimatem, walką i budowaniem. To dla mnie mistrzowskie połączenie. Do tego otrzymujemy jeszcze wielkie, solidne pudło z zawartością na wysokim poziomie. Czego chcieć więcej? CUDO!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz